Вуличний художник Джошуа Ален Херіс випустив на вулиці Нью-Йорка надувних чудовиськ. Створені з пакетів для сміття об’єкти тихенько лежать на решітках метрополітена, оживаючи тільки тоді, коли під ними проїздить потяг.
Канадка Аврора Робсон створює з непотрібного пластику медитативні освітлювальні об’єкти. Лише за останній рік за її власним зізнанням їй вдалося творчо "переробити" близько 30 тисяч пластикових пляшок.
Старі рекламні білборди можуть стати непоганим матеріалом для сумок. Принаймні, так вирішила група молодих дизайнерів з Естонії та Португалії, які об’єдналися під назвою Grenius.
Британська художниця Еліс Бредшоу за свою творчу кар’єру зробила багато рімейків. На її рахунку інсталяції зі старих шкарпеток, зламаних олівців або лампочок освітлення у комбінації з повітряними кульками.
Мистецькій утилізації підлягає практично все. Це доводять роботи колумбійського художника Федеріко Урібе, який створює картини зі шнурків від взуття. У портфоліо митця можна також побачити скульптури та картини з олівців або інсталяції із садівничого знаряддя.
Старі пожежні шланги необов’язково викидати на смітник. Британський колектив EaKo перетворює відпрацьовані шланги на стильні аксесуари, а половину коштів, вилучених від їх продажу, відправляє на благодійність.
Британець Джо Келлі, за його ж власними словами, працює на творчій ниві для того, щоб робити сміття знову прекрасним. Завдяки автору зламані телевізор та мікрохвильовка перетворюються на скульптури, а старий шкаф - на антивоєнну інсталяцію.
Учасники австрайліського проекту Trash Bags перетворюють сміття на стильні сумки, котрі згодом продають на своєму сайті. Матеріали для аксесуарів різноманітні - від продуктових обгорток до газет.
Побутові відходи - чудовий матеріал для інсталяцій, вважає Дейдре Фокс. Сировиною для творчості художниці найчастіше стають старі газети, картонні коробки та інша макулатура.
Фотографуючи знайдене на узбережжі сміття для своєї книги "Dominant Wave Theory", Енді Хьюгз нагадує: щороку світовий океан забруднюють мільйони тон відходів, які викидають мешканці всієї планети.
Автори проекту Remake склали петицію, адресовану Президенту України. У петиції йдеться про низьку ефективність методів, якими держава вирішує проблему утилізації побутових та технологічних відходів. Владу закликають впровадити в Україні обов’язкову систему роздільного збору сміття і систему вторинної переробки твердих побутових відходів, а також посилити боротьбу зі стихійними звалищами та наслідками їх існування.